KONST / Litografier / Litografi 12757161
nr 1275 7161
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Grönlund krog&bar, onumrerad. Signerad. Motivet: 30x42 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 september 2019
kl 20:26:56
16/9 19:49:06
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
All världens barn (Lisa Larson)